/ БТА
Боряна Калейн спечели два златни медала на Световната чалъндж купа по художествена гимнастика в Клуж-Напока (Румъния), а Ева Брезалиева взе сребърно отличие на обръч.

Калейн спечели златен медал на финала на топка, а след това второ злато във финала с бухалки.

С много силна игра абсолютната европейска шампионка от първенството в Баку стъпи на първото място с оценка от 33.350 точки (Трудност 16.700  Артистичност 8.450   Изпълнение 8.250  ).

Подгластнички на българката станаха Дария Варфоломеев (Германия) с резултат от 33.250 точки (Трудност 16.900  Артистичност 8.100   Изпълнение 8.250  ) и София Рафаели (Италия) с 32.950 точки (Трудност 16.200  Артистичност 8.500   Изпълнение 8.250  ).

Гордост: Сребърен медал за българката Боряна Калейн на Световната купа по художествена гимнастика

Калейн изигра изключително силно композицията си с топка и получи оценка от 35.000 точки.

Другата българка в този финал Ева Брезалиева имаше сериозна неточност (излизане на уреда извън терена) и остана осма с 29.300 точки.

Втора и трета на топка са съответно италианките Милена Балдасари с 32.050 точки и София Рафаели с 31.500 точки, след като допусна грешка.

Брезалиева обаче представи отлично композицията си с обръч и взе сребърен медал, след като беше оценена с  33.450 точки

Златото взе световната шампионка в многобоя от София 2022 София Рафаели с 35.800 точки, а Маргарита Колосов от Германия зае третата позиция с 32.950 точки.

Така България вече има четири медала от надпреварата, след като вчера Калейн и момичетата от ансамбъла станаха втори в многобоя.

По-късно днес са финалите на бухалки и лента също с участието на Калейн и Брезалиева, както и при ансамблите с пет обръча и с две топки и три ленти, където България е фаворит за първото място.