Рали Стари столици превзе Шумен
Рали Стари столици превзе Шумен / Dariknews.bg

Рали "Стари столици" превърна Шумен в Монте Карло. Градът бе озвучен от рева на 32-та ежипажа, подали заявки за участие. Всички те стартираха в 13.33 ч. днес със пробег на специалния етап "Валерий Великов".

След това колоната премина през Велики Преслав, което не се бе случавало от 5 години.

Кулминацията на първия състезателен ден бе малко след 17.30 часа на Руски паметни в центъра на Шумен, където за пръв път се проведе специален етап в града. Зрелището привлече стотици фенове на моторните спортове.

Рали "Стари столици" превзе Шумен

Екипажът Йордан Атанасов и Ангел Башкехайов с Митсубиши Лансър Ево 9 водят класирането след първия състезателен ден в рали „Стари столици".

Те спечелиха етапa „Валерий Великов", както и специалния етап в града. Времето им след първия състезателен ден е 18:56.2 минути.

Втори във временното класиране са Игнат Исаев и Теодоси Димитров със Ситроен DS3, като тяхното време е 19:43.3 минути. На трето място са Георги Василев/ Стефан Добрев с Митсубиши Лансър Ево 9 с време 19:51.3 минути.

Фаворитът в специалния етап на пл. „България" Мартин Сурилов и навигаторът му Здравко Здравков допуснаха грешка на трасето, което им коства ценно време.

Другият тандем от Шумен Красимир Кръстев и Свилен Славов с Пежо 106 са на 11 място в класирането.

Състезателите от Велики Преслав Христо Атанасов и Марин Иванов със Ситроен С2 са на шеста позиция.

Утре рали „Стари столици" продължава със скоростен етап 5 „Пивовара". Началото е в 9,28 часа.