Завърши 102-я випуск на СОУ Христо Ботев-Враца
Завърши 102-я випуск на СОУ Христо Ботев-Враца / netinfo

Врачанският областен управител д-р Антонио Георгиев и кметът на община Враца инж. Тотю Младенов бяха гости на изпращането на абитуриентите на СОУ "Христо Ботев" във Враца. Двамата откриха паметна плоча в двора на училището, поставена от завършващия тази година 102-и випуск на училището.

Областният управител връчи най-високото си отличие - почетен знак І степен, на директора на СОУ-то Виктор Кръстев в знак на висока оценка за приноса на школото към развитието на качествено образование във Враца и областта. Водосвет за здраве извърши Траяноплоски епископ Киприян. Тази година от предварителни приемни изпити във ВУЗ-овете в България 6 момичета от 12-ти клас от Гимназията вече са приети за студенти. Най-високият успех от положен изпит за висше учебно заведение е на девойка от ХІІ б клас - Отличен 5.96.