Свещички за светлият християнски празник „Цветница” запалиха заедно на тържествената литургия представители на ПП ГЕРБ Враца. В неделното утро членове на партията посетиха църквата „Свето Възнесение”, включвайки се в молитвата за здраве и благоденствие на всички хора. След краят на литургията пред храма те засадиха върба в чест на празника, наричан още „Връбница”.
Отбелязването на цветният празник продължи със следване на миналогодишната традиция, която създадоха младежите на ГЕРБ Враца, когато подеха кампания по създаване на цветна градина, пред офиса на партията в центъра на града.