Все още не се знае какво става с парното във Враца
Все още не се знае какво става с парното във Враца / netinfo

Все още не е ясно дали Враца ще остане без топла вода и парно. Служителите на “Булгаргаз”, които трябваше да спрат подаването на синьо гориво, все още не са пристигнали, но пътуват към града. Зам. изпълнителният директор на “Топлофикация” Кремен Георгиев съобщи, че е спрян кранът подаващ гориво за централа “Младост”, но тя не работи от 31 март.

По-рано днес се разбра, че “Булгаргаз” ще спре газта само на топлофикационните дружества във Враца и Бургас. Плевен нямали задължения за изминалия отоплителен сезон, а София внесли около 38 млн. лв. през последните дни и остава да дължат 90 млн.лв. За сравнение задължението на “Топлофикация” Враца е 4 млн. и 600 хил.лв.