Враца се включва в Маратон на четенето
Враца се включва в Маратон на четенето / netinfo

Маратон на четенето стартира от днес до 24 април във Враца. За четвърта поредна година Българската библиотечно-информационна асоциация организира инициативата като част от Националната кампания „Четяща България”. С него ще се отбележи Международният ден на книгата и авторското право - 23 април и Деня на Земята – 22 април. Идеята е да се организират в детски градини, училища, домове за стари хора и на други места четене на текстове от любими книги. Регионална библиотека „Христо Ботев”  град Враца ще се включи в  Маратона на четенето с многобройни  инициативи.