Споразумение с побратимения френски град Вилньов льо Роа подписа община Враца. Едно от направленията е спорт, според което се очаква обмен на спортисти и спортни педагози. Тепърва ще бъдат уточнени подробностите, каза за Дарик Тони Милева, зам. кмет по "Туризъм, спорт и оперативни програми".
"За върнатата спортна база французите споделиха, че искрено ни завиждат", допълни тя. Вчера френската делегация беше на среща с водещи спортни клубове от града, проведена на стадион "Хр. Ботев". Там те изгледаха кратка музикална програма, поднесена им от "Врачански юначета", група от Центъра за работа с деца и филм за спорта и олимпийските игри.
Запознаха се с успехите на врачанските състезатели и проявиха интерес за програмата на обучение в спортното училище във Враца.