Висшият съдебен съвет се самосезира заради заплахи на врачански съдия
Висшият съдебен съвет се самосезира заради заплахи на врачански съдия / netinfo

Комисията "Борба с корупцията и професионална етика" към Висшия съдебен съвет се самосезира след днешни публикации във вестници "Труд" и "Стандарт", съобщи председателят на комисията Цони Цонев. Материалите разкриват как врачанският районен съдия Васил Ганов е поръчал да бъдат пребити две журналистки, кореспондентки на изданията. Те са разследвали случай, при който съдията е бил заловен да кара пиян и без книжка, но е прикрит.


" Още в понеделник на заседанието на комисията ще обсъдим мерки  и ще поискаме от институциите документи, за да се запознаем с фактите и предприемем действия.  Висшия съдебен съвет е особено чувствителен спрямо поведението на магистратите, от които обществото очаква висок морал и професионализъм, заяви Цонев. Ако се докаже, че магистратът от Враца е нарушил професионалната етика, ВСС  ще действа с цялата строгост, дадена на органа от закона" .