Катастрофа между три автомобила е станала вчера около 16.40, на кръстовището на бул.”Хр.Ботев” и ж.к. „Сениче”, информират от ОДП – Враца. Причините за инцидента са Неправилна маневра от страна на водач, с инициали П.М. на 24 години от Враца с „Фолксваген Голф. Той блъснал чакащите на червен светофар „Фолксваген Поло” и „Сеат Толедо”.
Виновникът е отказал да даде проба за алкохол, а впоследствие отказал и да даде кръв за изследване. За предизвиканото ПТП, водача ще заплати глоба в размер от 100 до 200 лева, за отказа му да бъде бъде изпрабван за алкохол с техническо средсто и да даде кръв, П.М. ще бъде санкциониран с глоба в размер от 500 до 1000 лева и ще бъде лишен от правоуправление за срок от 12 до 18 месеца.