В село Челопек не е регистрирана нито една кражба за последните няколко месеца, стана ясно от отчета за 2008г. на кмета Борислав Манчев. Уличното осветление работи през цялата нощ в селото, поддържа се и къщата-музей на Баба Илийца, здравната служба работи всеки ден и няма проблем с обслужването на населението.
530 души живеят в Челопек, от които 212 пенсионери. Комплекс „Околчица” да стане общинска собственост поискаха местните, тъй като в момента базите и мемориалния комплекс не се поддържат. За миналата година община Враца е вложила в селото над 80 хиляди лева за капиталови ремонти - асфалтиране и обаластряавне на улици, ремонт на детската градина, допълнително водоснабдяване и други.