Уручката чешма в с. Долна Вереница е възстановена
Уручката чешма в с. Долна Вереница е възстановена / netinfo

 Стара чешма в село Долна Вереница беше възстановена и осветена навръх храмовия празник на селото Свети Николай Летни. Уручката чешма, известна  още от турско време вече е с нов каменен зид, площадка и пейка за почивка. Предстои около нея да се засадят растения.Чешмата е възстановена с дарение от 1500 лева от народния представител от Българска нова демокрация доц. Борислав Великов и с помощта на кмета Ивайло Никитиев и съмишленици от селото.

На празника гост бе и кметът на община Монтана Златко Живков. След тържеството за всички жители и гости на селото беше раздаден традиционния агнешки курбан.