Ученици от Монтана с награди от фолклорен конкурс
Ученици от Монтана с награди от фолклорен конкурс / netinfo

Второ място при камерни състави спечели  вокална формация “Торлашки напеви” към ГПЧЕ “Петър Богдан”- Монтана на  ХV национален фолклорен конкурс “Диньо Маринов ’2009”.  Призът е в категория „Народни хорове”. На трето място при много оспорвана конкуренция с индивидуални изпълнители от цялата страна бе класирана солистката Петя Георгиева. Вокалното трио на певческа група “Пъстренец Junior” от Общински младежки дом донесе трета награда от престижния конкурс.