Обновеният и модернизиран кабинет по химия в СОУ „Цар Симеон Велики” откри вчера кметът на община Видин Румен Видов.
Той приветства преподавателите, за това че постоянно търсят начини и средства за създаването на отлични условия за обучение, като така превръщат училището в едно желано място за учениците.
Обновеният кабинет по химия е един от малкото, който разполага със собствена лаборатория, която дава възможност на профилираните паралелки по химия и биология да провеждат практическите си занимания. Също така кабинетът разполага и с нова система – интерактивна дъска и комбинирано устройство, които дават възможност на отсъстващи ученици да се запознават с учебните занятия и съответно да се включват в тях чрез интернет връзка.