Протестната декларация, внесена от синдикатите в железопътния транспорт до президента на България, премиера Сергей Станишев, министъра на транспорта и председателя на Комисията по транспорта и съобщенията подкрепи изпълнителният комитет на КНСБ –Враца.
Синдикатите протестират срещу планираното закриване на ж.п. гари и пристъпването към масово уволнение на персонал. В декларацията се напомня, че в условията на финансова криза уволнените ще останат на улицата, а семействата им ще се окажат в бедстващо положение, тъй като повечето са със специфични професии, целият им професионален път е преминал в железопътния транспорт и трудно могат да се преквалфицират.