Финансова самостоятелност искат селските кметове , стана ясно на среща с градоначалника на Враца Тотю Младенов. Учреденото преди седмица Национално сдружение на кметовете на кметства и кметските наместници няма за цел да се конфронтира с общинската администрация, а да работи заедно в партньорство-уточниха участниците.
Да разполагат с определен бюджет, да са налице дейностите и параграфите, по които трябва да се разпределят средствата и парите да бъдат предоставени, поискаха кметовете. Ако бъдат установени злоупотреби, всеки кмет да носи не само административна, но и наказателна отговорност.
След дискусии кметовете залагат надежди за внасяне в Народното събрание на промени в Закона за местното самоуправление и местната администрация за увеличение на правомощията им.