Младежката организация на ВМРО-Враца, продължава инициативата „Развейте българския флаг!”. Среща с кмета на Враца инициираха представители на организацията. Те изложиха своите идеи за поставяне на национални знамена на по-важните пътни артерии и сгради във Враца, по време на големите български празници. Младежите предложиха към инициативата да се присъединят и всички кметства, инж.Младенов обеща подкрепа за начинанието.
От ВМРО запознаха кмета и с идеята си за възстановяване паметника на Васил Левски, откраднат преди време от неизвестни лица от градинката до едноименния площад, за което е сформиран и инициативен комитет. Кметът заяви, че може да вземе решение след като се произнесе консултативния съвет по култура. Присъстващият на срещата общински съветник от ВМРО Красимир Богданов заяви, че ще внесе докладна в Общинския съвет за възстановяване паметника на Апостола.