Любителско автомобилно рали – "Видин 2009" се провежда днес в крайдунавския град, съобщиха от общинска администрация. В 11.00 ч. кметът Румен Видов даде старт на състезанието в парк „Нора Пизанти”. Около 50 състезатели сa заявили желание за участие. Те са разделени в два класа – любители и професионалисти, а самото рали ще се проведе в три кръга. Във всеки кръг колите ще стартират по двойки, избрани на произволен принцип и ще се състезават за време.
В следващия кръг ще продължат само половината участници, а в третия кръг ще участват само двамата постигнали най-добри времена във всяка категория на втория етап. Финалното състезание ще е на елиминационен принцип – който завърши пръв печели независимо от постигнатите времеви резултати в предишните етапи.