Планираното преструктуриране на диспансерите, което предвижда новата Областна здравна карта няма да засегне функциите им и да понижи качеството на предлаганите здравни услуги. Това казаха днес от Регионалния център по здравеопазване във Враца. При планираните реформи, ще се промени само правната рамка без да се променя дейността на лечебните заведения.
Целта на всички предвидени преобразувания е да се осигури равнопоставен достъп до по-качествени здравни услуги на всички хора и да се оптимизира дейността на лечебните заведения. Реформите ще започнат едва след като здравната карта бъде приета от министерски съвет и се извършат необходимите законодателни промени, допълниха от РЦЗ.