Преследват незаконни риболовци
Преследват незаконни риболовци / netinfo

24-часова акция проведе Агенцията по рибарство в Монтана заедно с гранична полиция. Надзорната дейност е извършена по Дунав от Орсоя до Горни Цибър. Проверени са 31 лодки, като са съставени 13 акта за нарушения. Две от глобите са на рибари извършващи стопански риболов без разрешително. Извадени са и 5 незаконно поставени мрежи.

В един от случаите, собственикът на риболовните уреди тръгнал да бяга. След гонка ломчанинът бил хванат. 800 лева е санкцията която той ще понесе за възпрепятстване на проверка от органите на реда. Ще има и акт за незаконните мрежи, поясниха от Агенцията в Монтана. Информацията е на нашия кореспондент Поли Маринова.