Преглед на печата
Преглед на печата / netinfo

"Сумската делегация подари на кмета буре с вино" четем от първа страница на в."Шанс нюз". Вчера кметът на Враца Тотю Младенов и неговият екип посрещнаха делегация от побратимения с Враца украински град Суми. Разговорът премина в топла, приятелска атмосфера. Секретарят на Сумския общински съвет Петро Гунченко поднесе на инж. Младенов папка с готови "12 безобидни предложения" за съвместна работа. Той разкри идеите си, между които детски лагер във Врачанско за сумски ученици, международна конференция за преподаватели и студенти от различни градове, с база във Враца, обмяна на студенти от медицинските колежи на Враца и Суми.

"Откриха столовата в ОУ "Васил Левски" с безплатна супа е друго заглавие от вестника. В още едно средищно училище в община Враца - ОУ "Васил Левски" беше открита столова. От вчера учениците получават топла храна на стойност до един лев. Останалата част от порциона се поема от общинския бюджет.

"1370 лева събраха на благотворителен коктейл" научаваме от последна страница на вестника. Благотворителен коктейл за подпомагане на дейността на Наркотичния съвет организира заместник кметът по здравеопазване и социални програми д-р Слави Георгиев. Коктейлът беше под егидата на кмета на Враца Тотю Младенов. на него бяха поканени медици, банкери и общественици от Враца.

"Сергей Станишев: Икономическото ни партньорство с Русия има нова динамика" е водещото заглавие на в."Слово плюс". Премиерите на България и Русия Сергей Станишев и Владимир Путин откриха Българската  национална търговско-промишлена изложба, която е част от програмата за отбелязване на Годината на България в Русия. Това е най-мащабното досега представяне на експортния потенциал на страната ни за последните 20 г., каза в приветствието си българският министър-председател.

"Дометиан си ляга с класическа музика" е друго заглавие от първа страница на вестника. Двадесет години са минали от избирането на Дометиан за видински митрополит, но интересът към него още не е пресъхнал. Политици, депутати, управници, бизнесмени, свещеници, вярващи искат да се доближат до него, да се посъветват за нещо или прсто да поговорят по актуални теми. Признават, че е човек с богата душевност, надарен от природата с красива външност и глас, но и с доброта и човечност.

От последна страница на вестника научаваме за "Награди от Националния конкурс "Звездици за Лора" - 2009". Възпитаниците на Обединен детски комплекс "Ние, врабчетата" - град Монтана се завърнаха с 4 награди от Националния конкурс за млади изпълнители на популярна песен "Звездици за Лора" - 2009, проведен в Свищов.

"6 г. затвор грозят ломска прокурорка" е водещото заглавие на в."Лом прес". Бившият районен прокурор на Лом Вероника Кольова бе изправена пред Софийския градски съд. Тя е обвинена в нарушение на служебните си задължения, като не е приключила в срок над 1400 прокурорски преписки и следствени дела и е пропуснала да изпълни 26 влезли в сила присъди. Ако бъде призната за виновна, Кольова  може да получи лишаване от свобода от 1 до 6 години.

"Пенкова: Дунав е нашето богатство" е друго заглавие на вестника. Кметицата Пенка Пенкова бе избрана да представлява България в новоучредения Дунавски регион към Комитета на регионите в Европейската комисия. На среща в Брюксел представителите на страните от поречието на Дунав се споразумяха да изработят обща стратегия за развитие на региона. Председател на Дунавския регион е проф. д-р Волфганг Рейнхарт - Министър по европейските въпроси на провинция Баден Вюртенберг, Германия.

От последна страница на вестника четем: "Ломски стъпки отекват в Европа". "Кажи ми как стъпваш, за да ти кажа що за човек си. походката на човек и най-вече стъпките му издават неговия характер." - смята авангардистката Катрин Емлер от австрийския град Линц. Затова художничката се е заела да "изследва" стъпките на хората. Заедно със своя сътрудник Дени тя записва звук и видео на стъпките на хората в 16 града от целия свят, между които и Лом.

"Футболисти на Локо Мездра в черното тото" е водещото заглавие на в."Зов нюз". Футболисти на "Локомотив" - Мездра са участвали в черното тото, за което българските медии алармираха преди дни. Хазартния бос Коко Динев съвместно с Костадин Хаджиев - Коце Маца, са хората, които въртят залаганията в България. Това твърдят криминалисти, според които е крайно време прокуратурата да се самосезира и да стартира разследване срещу босовете на футболните клубове "Вихрен" и "Беласица".

"Собствеността на стоматологията пак на дневен ред" е друго заглавие от вестника. Стоматологичната поликлиника отново ще бъде предложена за обявяване в частна общинска собственост. Веднъж това предложение бе отхвърлено от общинските съветници съветници във Враца. ако това бъде прието, до една година трябва да се обяви ликвидация на дружество "Стоматологичен център 1" ЕООД.

"Електропъдар не пуска коне по ливадите" е заглавие от последна страница на вестника. В Хайредин има ферма за коне и красивите животни на пръв поглед са особено дисциплинирани. Разхождат се кротко в определеното за тях място, без да бягат по близките морави. Не е чудно, че великолепния жребец Филдор и новородената красавица Лимфа изобщо не се отделят от табуна. Един от собствениците на фермата, Тодор Лечев, пояснява, че една съвсем тънка жичка по която тече съвсем слаб ток, озарява конете да не се разпръснат в галоп по баирите край селото.