По една минимална заплата допълнително изплати община Монтана на всички бюджетни служители за работно облекло. Всички, които имат постоянни трудови договори получиха за десета поредна година сумата. 1650 педагози, служители в социални, здравни и учебни заведения и администрацията се ползват от тази социална придобивка. Тази година работното облекло е струвало на бюджета 300 000 лева.
"Не беше лесно да намерим пари за работното облекло в условията на финансова криза", каза кметът Златко Живков. Той припомни, че държавните служители също получават пари за работно облекло според ранга си.