Пиян шофьор уби момиче и помете още четирима пешеходци
Пиян шофьор уби момиче и помете още четирима пешеходци / netinfo

Движещ се с висока скорост "Форд Ескорт" е блъснал петима пешеходци на влизане в село Тишевица. От удара на място е загинала 18-годишната П.М. Други две момичета, на 16 и 23 години са настанени в хирургичното отделение на врачанската болница с охлузни рани и комоцио. Сред пострадалите е имало и едно момче на 19 години, което е със счупен крак. Всички те са под медицинско наблюдение. Най-възрастната жена, 42-годишната А.П. е отказала лекарска помощ.

Инцидентът е станал снощи около 20:20 часа. Причина за катастрофата е движение с несъобразена скорост и употреба на алкохол от страна на 21-годишния водач, с инициали И.И. от град Враца. Направената му проба с дрегер е отчела наличие на 1.64 промила алкохол в издишания въздух, съобщават от полицията. Шофьорът е задрържан за 24 часа и по случая е образувано досъдебно производство.

Всички тържества в Тишевица по случай днешния празник са отменени, съобщи кметът на селото.