Катастрофа между “БМВ” и “Фиат Пунто” бе причинена от 21-годишния водач на италианския автомобил, който шофирал след употреба на алкохол. Вчера в 16:00 часа на пътя Веслец-Враца Фиата навлиза в лентата за насрещно движение и блъска немаската машина, управлявана от 54-годишния П.П. от Враца. Пробата за алкохол на виновния шофьор е отчела 1.28 промила. Водачът е задържан в полицията за 24 часа, по случая е образувано дознание.
По-късно същия ден в село Хърлец полицейски патрул е проверил лек автомобил „Опел Вектра” управляван от водач с инициали Р.Р. на 35 години от София. Направената му проба за алкохол е положителна, като дрегерът е отчел 1.11 промила.