Отпускат още пари за фирми в криза
Отпускат още пари за фирми в криза / netinfo

Държавата отпуска още пари на работодатели пострадали от икономическата криза, съобщиха от Регионалната служба по заетостта в Монтана. Втората сесия за изплащане на компенсации на работници и служители, за които е установено непълно работно време в икономическите сектори „Индустрия” и „Услуги” ще се осъществи с излишък останал от първата сесия, информират от Агенцията по заетостта.

Компенсациите са в размер на 120 лева на човек и ще бъдат давани на всеки одобрен в продължение на 3 месеца. Желаещите могат до подадат документи в Бюрата по труда до 29 април. На първата сесия от област Монтана бяха одобрени и 10-те кандидатствали фирми. Отпуснати са 122 хиляди 760 лева за 554 души, уточниха от РСЗ. Допълнителна информация заинтересованите могат да получат в  Бюрата по труда, както и на електронната страница на Агенцията по заетостта – www.az.government.bg