Още една бясна лисица убита в монтанско
Още една бясна лисица убита в монтанско / netinfo
Проби от убита в с.Говежда лисица, със съмнение за бяс, изпратиха за изследване в столична лаборатория ветеринарите от Монтана.

Хищникът е имал неадекватно поведение, забелязан е в центъра на селото. Лисицата е убита с кол от шофьора на училищния автобус. Според ветеринарите вероятността за бяс е много голяма, тъй като е нетипично лисица да влезе в населено място. В края на миналия месец огнище на бяс бе обявено в съседното село Копиловци, след като заразата бе открита в лисица, удушена от вързано куче . От днес там започват ваксинация. Осигурени са 800 броя ваксини.