В най-кратък срок да се извърши проучване на всички възлови места в община Враца за часовете и натовареността на извозване на отпадъците, розпореди кметът инж. Тотю Младенов. В местата с голям трафик като Гробищните паркове, централна градска част, "Хижата" и големите квартали да се увеличи трафика на сметоизвозването. Местата, в които няма натоварване и кофите се пълнят по-рядко, съответно да бъде намален.
По този начин ще се пестят средства и човешки ресурси. Само от началото на годината са извозени 362 кубика смет повече от договора сключен с БКС, което прави 360 кофи повече, коментира управителят на БКС Иван Младенов.