Община Враца възстава срещу здравни реформи
Община Враца възстава срещу здравни реформи / netinfo

Несъгласие с планираното от Министерството на здравеопазването преструктуриране на диспансерите изрази Община Враца. Планираните промени предвиждат на практика да няма такива лечебни заведения, заяви д-р Слави Георгиев заместник-кмет по здравеопазване.

Диспансерите, които са с по-малко от 80 легла да станат филиали, отделения на болниците, а тези които са с повече от 100 легла да се превърнат в самостоятелни специализирани болници, предвиждат новите реформи. “За мене лично ще се създаде голям хаос. Не са предвидени здравните последствия. Не са предвидени и компенсаторните механизми. Това ще доведе до значително снижаване качеството на предлаганите здравни услуги и най-големите потърпевши ще са отново пациентите.” – обоснова се д-р Георгиев.