Обезпаразитяват Монтана
Обезпаразитяват Монтана / netinfo

Обработката на шахтите в Монтана започнаха вчера екипи на Дезинфекционната станция в града. Борбата срещу гризачите се извършва съгласно договор с ВиК. Примамки ще бъдат пуснати в над 900 канализационни шахти в областния град. За целта са ангажирани екипи от Монтана, Лом, Берковица и Вършец.

Следващата обработка ще е през есента. В края на месеца ще се извърши и пръскане срещу кърлежи, което ще бъде повторено. През лятото са планувани три обработки срещу комари и мухи.