НОИ-Враца глоби 105 работодатели
НОИ-Враца глоби 105 работодатели / netinfo

105 работодатели във врачанско са глобени от финансови ревизори от ТД на НОИ във Враца за финансови нарушения отначалото на септември до момента. Директорът Иван Грозданов уточни за Дарик, че санкциите са наложени на работодатели, които не са спазили сроковете за подаване на документи за изплащане на болнични и на майчинство.

Документите трябва да бъдат депозирани от работодателите не по-късно от два дни след деня на изплащане на дължимите възнаграждения, а за самоосигуряващите се лица не по-късно от 11 работни дни след внасянето на дължимите авансово осигурителни вноски за съответния месец. Първото нарушение ревизорите санкционират с глоба от 50 до 1000 лева, а за второ и всяко следващо актовете са в размери от 500 до 2000 лева.