Няма замърсяване и умряла риба в язовир “Дъбника” край Враца. Това констатира незабавна проверка на екип на РИОСВ – Враца, съвместно с представители на Басейнова дирекция и ИАРА, след подаден сигнал от слушател на Дарик радио.
Сигналът компетентните органи бе подаден днес, към 11 часа. При направения веднага от експертите оглед на място не е констатирано наличие на голямо количество умряла риба, с изключение на няколко бройки, но според специалистите това било нормално за това време на годината. Намиращите се в района рибари също не са потвърдили информацията за наличие на умряла риба.
Взети са водни проби за анализ от Районна лаборатория – Враца от района на стената на язовира. При направените на място анализи на разтворен кислород и pH не е констатирано превишение над нормите за втора категория водоприемник, какъвто е язовирът.
Очакват се резултатите от пробите по другите показатели.
Дарик благодари на РИОСВ – Враца, Басейнова дирекция и Изпълнителната агенция по рибарство и аквакултури – Враца за бързата реакция и оказаното съдействие.