НАП-Монтана изземва пари от длъжници
НАП-Монтана изземва пари от длъжници / netinfo

Акция по изземване на пари от касите на търговски обекти на длъжници започнаха публичните изпълнители от НАП Монтана. Процедурата предвижда описване на касовата наличност в обекта, като задължава собственика на магазина да преведе средствата по запорирана от приходната администрация сметка на фирмата до края на следващия работен ден.

Паралелно с това се осъществява и цялостна проверка на дейността на обекта .Акцията е част от извънредните мерки за повишаване на постъпленията в бюджета. 469 фирми в областта са със задължения над 5 хил. лв. към края на миналия месец.