Национално състезание по безопасност на движението се проведе във Враца
Национално състезание по безопасност на движението се проведе във Враца / netinfo

 На второ място се класира отборът на Враца на Националното състезание по безопасност на движението „Да опазим децата на пътя", което се проведе днес в Младежкия дом- Враца. Първи сред деветте отбора взели участие в състезанието се класира тимът на Търговище, а трети останаха учениците от Ямбол. В деветото поред национално състезание отборите мериха сили в решаването на листовки и отговаряха на въпроси за безопаснотта на движение.

В практическта част младите състезатели трябваше да установят неизправностите на велосипед, да разрешат казус за оказване на долекарска помощ и сглобяваха пъзел с пътен знак. При всичките изпитания отборите работиха в екип. Състезанието се организира от Министерството на образованието, Пътна полиция, СБА, Центъра за работа с деца във Враца, БЧК и др.