Ученици от Ирландия ще представят традиционна за страната си музика във Враца. Днес от 11 часа те ще изнесат концерт в Регионалния исторически музей заедно със свои връстници от СОУ „Отец Паисий” в града. Младежите са от графство Клеър – център на ирландската музика и пристигат със своя учител Денис Лиди. През последните четири години млади музиканти от Клеър идват в България, за да споделят своята музика и да научат нещо от българската фолклорна традиция.
По време на престоя си в България ирландските музиканти ще свирят с ученици от Националното музикално училище "Любомир Пипков и от Националното училище по фолклорни изкуства в Широка лъка.