Мият улици и подновяват  Монтана
Мият улици и подновяват Монтана / netinfo

От булевард “Христо Ботев" в Монтана стартира миенето на  улици, съобщи кметът Златко Живков. Централната част на града ще се мие вечер след 20.30 часа,когато намалява трафика на превозни средства. След приключване на централна градска част, миенето се измества по кварталите, заключени между бул. “Трети март”,”Граф Игнатиев” и “Христо Ботев”. Поради това, че се работи с три цистерни - измиването на останалата част от града ще се извърши петапно по квартали, според наклона. Осигурени са средства за цялостното измиване и росене на улиците през горещите летни дни, обяви още кметът Живков.


 33 комплекта знамена са подменени с нови на входните артерии на Монтана. Новите 99 флага са изработени от по-устойчиви материали – така ще се увеличи двукратно времетраенето им. Около 5 хиляди и 600 лева струва цялостната подмяна.