Криза с боклука в Лом
Криза с боклука в Лом / netinfo

 Стачка обявиха работниците на фирмата по чистотата  в „Титан Север" Лом заради неполучени заплати за три месеца. Съc скандирания „Титан" е мафия! Изгонете ги!" и „Гладни сме" те организираха протестно шествие по централните улици и сградата на общината в крайдунавския град.  Кметът Пенка Пенкова се срещна с протестиращите и обяви, че Община Лом коректно и в срок изпълнява договора с „Титан Север" и превежда предвидените средства  за сметосъбиране и сметоизвозване.Заради неизхвърлени контейнери и кофи за боклук, общината е глобила 'Титан Север" с 2 326 лв.

„Ако до няколко дни фирмата не започне да чисти града, ще обявя кризисно положение" - заяви кметът Пенка Пенкова. За обявяване на кризисно положение се изисква заповед от областният управител. В петък кметът Панкова свиква щаб за разрешаване на проблема.

Протестиращите са категорични, че ще продължат стачката, докато от „Титан Север" не започнат да изплащат заплатите им.