Сформираният координационен щаб към Община Козлодуй се събра в Пункта за управление при кризи за учебна тренировка във връзка с предстоящото Национално пълномащабно учение за защита при евентуална авария в АЕЦ.
В щаба са включени представителите на всички институции на територията на общината, както и служители от общинската администрация. Целта на тренировката е да се запознаят с Плана за привеждане в готовност на общинския щаб за координация при Спасителни и неотложни аварийно-възстановителни работи (СНАВР), със схемата за оповестяване, както и с основните и функционални задължения на личния състав.
Националното учение ще се проведе на 21 и 22 май 2009 година в град Козлодуй и ще бъде наблюдавано от представители на министерства и ведомства от България и експерти от ЕС.