Протестно писмо до министър Емилия Масларова изпратиха кметове на села в община Враца. В писмото местните управници изразяват възмущението си от политиката на министерството по отношение на социалните помощи и отпуснатите бройки по програмата „От социални помощи към осигуряване на заетост” за социален домашен патронаж и аварийни групи.
Намаляване на социалните помощи, редуциране на бройката, обслужващи социалния патронаж, изкуствено скриване на безработицата са някои от обвиненията на кметовете от областта. Писмото са подписали кметовете на селата Баница, Бели извор, Вировско, Власатица, Върбица, Голямо Пещене, Горно Пещене, Девене, Косталево, Лиляче, Мраморен, Нефела, Тишевица, Три Кладенци, Чирен, Паволче, Челопек.