Протестно писмо до министър-председателя Сергей Станишев изпратиха кметовете от на населените места на Община Враца. Поводът е липсата на пари за общината от бюджетния излишък. “Изключително сме възмутени и огорчени от отношението Ви към населението на община Враца. При разпределянето на 150-те милиона лева, Вие разделихте общините на наши и ваши”, се казва в писмото подписано от всичките 25 кмета и кметски наместници. Те настояват за преразглеждане на решението на Министерски съвет.
“Никой не Ви дава право, избирателно да разпределяте тези пари, защото това не са „партийни пари”, това са парите и на жителите на община Враца…Вие лишавате 92-хилядното население на общината, част от които са и Ваши избиратели…С това си действие Вие демонстрирате своята неприязън и омраза към хората от този край. Ако това не е пренебрежение и дискриминация, то здраве му кажи…Област Враца има пет народни представители от управляващата БСП, но те не можаха или по-скоро не поискаха да защитят интересите на жителите на община Враца”, смятат още кметовете.