Новият паметник на загиналите четници в местността “Милин камък” край Враца ще бъде изграден по проект на софийското дружество “Виваруж”. Изборът е направен от Инициативен комитет, съобщиха днес от областна администрация.
Другите две предложения са били на на врачанския арх. Валери Маринов и на тандема арх. Мерудийска и арх.Шонев. За осигуряване на безпристрастност конкурсът е бил анонимен.
Парите за паметника ще се събират чрез благотворителност. Част от тях ще бъдат отделени и от средствата, които превежда Министерството на финансите на Община Враца за Ботевите тържества.