Играта на децата загрубява
Играта на децата загрубява / netinfo

Две 14 годишни момчета от Мездра заплашили училището, в което учат с бомба, като приготвили и имитация на взривното устройство. Около 7,30 ч. на 24 март едното от момчета се обадило на тел. 166 в РУ МВР гр.Мездра и заявило, че бомбата ще избухне в 10.30 ч. същият ден. 

Проверка на полицията установила автора на заплахата, който посочил и съучастника си - негов съученик. В картонена кутия от маратонки децата поставили  парче стиропор, увит в черен найлон и стар часовник със стрелки - тип будилник. Кутията оставили в приземния етаж на училището.

В присъствието на родителите си момчетата са направили пълни самопризнания. За случая е информирана прокуратурата.