Глоби за ползване на нерегламентирани сметища
Глоби за ползване на нерегламентирани сметища / netinfo

Да се вземат конкретни мерки с нерегламентираните сметища в селата на територията на община Враца, разпореди инж. Тотю Младенов. Всеки кмет, който позволи закритите преди година сметища да се възобновят наново ще бъде глобяван, съгласно директивите и изискванията на Европейския съюз.

Кметовете от своя страна са длъжни да санкционират жителите на селото, които не спазват указанията. Глобите ще влязат в сила от месец май тази година. При първо нарушение глобата ще е от 10 до 20 лв. При второ нарушение ще се заплаща от 200 до 500 лв.

На заседанието на "Деня на кмета" беше взето решение в няколко села на територията на община Враца да бъде въведено експериментално събиране на отпадъци в найлонови чували. Пилотното село ще е Згориград. Там където машините на БКС не достигат, поради трудно проходимост на улиците, ще се обособят места, в които ще се поставят найлоновите чували. Те ще бъдат закупувани със средства на общината.