Не явяването в парламента в три последователни дни ще е една от причините за отстраняване на народен представител от ГЕРБ. Това обяви вчера пред кметове от врачанска община лидерът на партията Цветан Цветанов. Сред причините за подобно действие ще е и гласуването с чужди карти.
„Ще поискаме от всички избрани депутати да подпишат декларации, според които ще се задължават да подават заявление за напускане на парламента, ако пристъпят правилата за работа определени от партията. Това няма да има юридическа тежест, а морална", заяви още Цветанов. Критериите за депутати от ГЕРБ ще бъдат обявени днес на специална пресконференция в столицата.