Несъобразена скорост стана причина за катастрофа на лек автомобил „Опел Вектра”, който вчера около 1:00 часа сутринта се блъска в крайпътен насип по пътя Брусарци – Крива бара. Пострадали са 47-годишният шофьор и 17-гоишният му спътник, които са настанени в монтанската болница с хематом, комоцио и контузни рани, но без опасност за живота. Водачът на автомобила е изгубил контрол заради висока скорост и колата е излязла извън пътя.
Вечерта на същия ден в Оряхово се преобръща и „Форд Ескорт” заради несъобразена скорост и употреба на алкохол от страна на шофьора. Пострадали са 32-годишния водач, който е със счупена дясна ръка и ключица, както и неговата спътничка на 23-години, която е с охлузни рани. И двамата са без опасност за живота.
За изминалото денонощие полицията е установила още трима водачи, които шофират след употреба на алкохол.