Категоричната си позиция за защита от цялостно или частично закриване на Общинската болница в Белоградчик изрази кметът на общината Емил Цанков. Липсата на това лечебно заведени ще се отрази негативно върху туризма в общината, допълни още той. Най-застрашени са хората над 50-годишна възраст, които преобладават в региона заради демографския срив.
“Убеден съм, че ще се споразумеем с ръководствата на общините Димово, Чупрене и Ружинци за допълнително финансиране на МБАЛ Белоградчик. Ние ще потърсим подкрепата и на жителите на нашите общини, като инициираме подписка за запазване на здравното заведение с всички специализирани услуги, които предлага”, заяви Емил Цанков.