Бърдарски геран за втора поредна година ще посрещне гости за „Бала" - традиционна вече среща на всички, които имат някаква връзка с това красиво и уникално село. Облечени в банатски български носии или пък с носиите на собствената си общност, жителите и гостите на Бърдарски геран ще се веселят на площада до полунощ с помощта на Замфировската духова музика.
Тази година за "Бала" пристигат специално от Германия потомци на изселените някога германци, за да търсят връзки с хора, които са познавали роднините им.
Дорис и семейството й пристигат в България, за да се запознаят с родината на предците й. Групата се състои от осем души, представители на три генерации, и ще бъдe в района на с. Бърдарски геран за три дни.
Интересът е насочен към това, дали имат живи роднини в селото, както ще се радват на всяка информация, свързана с миналото на техните предци. Според документ, с който разполагат, дядо им се е казвал Антон. Роден е на 4 април 1875 година, а баба им е Анна. Тя е родена на 28 юни 1882 година.
За съжаление това е цялата информация, с която разполагат, като се надяват да попълнят празнините в родовата си история на място.