50-годишен юбилей празнува Окръжен съд – Монтана
50-годишен юбилей празнува Окръжен съд – Монтана / netinfo

Съдът е създаден след установяването на новото териториално деление на България с Указ на Президиуима на народното събрание на НРБ от 23.01.1959г, когато е създаден и тогавашният Михайловградски окръг.

Първият председател на съда е бил Начо Влъчков. Тогавашният състав е включвал трима съдии. Днес в Окръжен съд - Монтана работят 14 съдии, разделени в две граждански и едно наказателно отделение. Съдът е обявен за Съд-модел по проект на Американската агенция за международно развитие. Въведена е автоматизирана система за разпределение на делата, напълно компютъризирана е работата на съдиите, деловодителите и архива.