Некоректни фирми внесоха 27 000 лева след посещение
на служители от отдел „Събиране” на НАП – Враца, съобщиха от приходната администрация. 20 хиляди лева са внесени от собствениците при проверките на място в търговските обекти, а останалите 7 хиляди лева са платени доброволно след посещението на инспекторите. Общо 42 обекта са били посетени от инспекторите за две седмици.
На собствениците на 20 дружества ще бъде забранено да напускат страната. До момента тази принудителна административна мярка е наложена на 52 собственици на некоректни фирми от региона. Проверките ще продължат през цялата година.