Виргиния балет към Младежки дом Велико Търново се завърна с множество награди от Международния танцов фестивал „Танцуваща река 2015“, който се проведе на 4 април в Русе. Събитието има конкурсен характер и протича в две направления - танцово шоу и улични танци. Школата участва с двете си групи: Virginia ballet , с ръководители Виргиния и Сергей Казарини, представи 12 свои хореографии, изпълнени от общо 25 деца на възраст 7-11 години, а Virginia dance crew, с ръководител Мария Казарина, представиха 6 свои танца с 11 изпълнители.
Голямата награда за най-добре представил се колектив получи Virginia ballet. Класиралите се танци са: първо място за хореографията на Мария Казарина " Под небето на Париж", изпълнена от момичетата на Virginia ballet , второ място и сребърни медали за дуета "Африка", изпълнен от Богдана Лещакова и Ивайла Стоилова, по хореография на Виргиния Казарина. Хореографията на Сергей Казарин " Ирландско куатро" в изпълнение на Ивайла Стоилова, Абигейл Ангелова, Заира Велкова и Ивона Спасова, се класира на престижното второ място. Солов танц на Богдана Лещакова с интересното название "Джоел- синия папагал" по хореография на В. Казарина, спечели бронзов медал.
Отличените танци на младата група Virginia dance crew са: първо място и златни медали за хореографията на Мария Казарина "Talk with me", изпълнена от Данаил Чергански и Габриела Опрова; второ място и купа за " Rok on", изпълнен в стил хип- хоп, улични танци от цялата група на VDC; трето място и два бронзови медала за хореографията на М. Казарина " И-ха", изпълнена от Мария Казарина и Михаил Гонков.