Областният управител проф. д-р Георги Камарашев лично инспектира великотърновския клон на военния завод „Терем-Ивайло”. По време на срещата му с управителя на предприятието инж. Светозар Стоянов стана ясно, че в момента в завода не се извършва утилизация на излязло от употреба въоръжение.
Срещата беше поискана от проф. д-р Камарашев като превантивна мярка за безопасността на работата в „Терем-Ивайло” и сигурността на жителите на региона. Инж. Стоянов обясни, че се полагат необходимите грижи, съгласно инструкциите и издадените наставления за съхранение и охрана на опасните материали.
Спазването на изискванията на нормативните документи и осъществяването на ефективен контрол от ръководствата на поделенията от Българската армия и отговорните служби, на всички взривоопасни и пожароопасни материали, е от първостепенно значение за гарантиране на сигурността и защитата на населението в региона. „При нас от много години е създадена стройна структура по отношение охрана на труда, трудова медицина с всичките технологични изисквания към всяко работно място", подчерта инж Стоянов.
По време на срещата беше обсъдено и състоянието на опасно дере, което преминава през територията на завода. Преди години затлачването му причини сериозно наводнение след пороен дъжд. Със собствени средства и техника „Терем -Ивайло” сега са почистили дерето от паднали клони и стари дървета.
Пред областния управител беше показана и аварийно-спасителната машина, която се използва за спасяване на хора и оказване на домедицинска помощ на пострадали от бедствия, аварии и наводнения. Машината, наречена “Спасител”, е разработка на великотърновския военен завод.