Хандбалистките биха убедително в Шумен, водят в класирането
Хандбалистките биха убедително в Шумен, водят в класирането / Дарик нюз, архив

Важна победа с 28:17 постигнаха снощи  хандбалистките на „Етър- 64” при гостуване на „Шумен- 98”. Срещата започна много здраво и след няколко изравнявания в 17-ата минута великотърновки поведоха с 3:5. Последва обаче щурм на шуменки, които обърнаха резултата и дръпнаха с 6:5. В следващите минути етърки отново взеха инициативата и почивката дойде при 9:12 в тяхна полца.

През втората част възпитаничките на Йонка Генчева вдигнаха темпото и наложиха волята си. В 42-ата минута „Етър- 64” вече водеше с 5 гола, след което разликата започна да расте. Йонка Генчева заложи само на стартовия състав, като за кратко влезе Мирела Павлова, а след 54-ата минута, когато за три отстранявания бе дисквалифицирана Даниела Коцева, се включи и Петя Кръстева. Най-резултатна с 10 гола бе Станислава Димитрова.

„Крайното 28:17 ни удовлетворява в съперничеството ни за първото място с „Бъки”. Търсенето на по- голяма разлика в резултата се налага от влиянието на головия баланс за крайното класиране в редовния сезон”, коментира президентът на клуба Атанас Атанасов. Любопитна новина от „Шумен-98” е, че има смяна на ръководството и новият президент на клуба е бившата състезателка на „Бъки” и „Етър-64” Марияна Семерджиева.

„Етър- 64”: Д. Николова, Зорн. Стефанова 1, Зоя Стефанова 5, Ст. Димитрова 10, Дончева 2, Д. Кръстева 8, Коцева 2 (М. Павлова, П. Кръстева).